W dniu 04.06.2017 odbyło się zebranie członków naszej Wspólnoty „Dom Modlitwy”, które zakończyło okres rozmów, negocjacji i zmian, i na którym zostały zakomunikowane lub podjęte decyzje odnośnie życia naszej wspólnoty, o których chcielibyśmy powiadomić.
Pierwsza z nich jest taka, że pastor Bogdan i pozostali członkowie Rady Starszych zdecydowali się odejść. Staraliśmy się, by w tym trudnym procesie zmian i decyzji, zrobić to w sposób szanujący każdego członka naszej wspólnoty, pożegnaliśmy się życząc sobie, by wzajemnie Bóg nas błogosławił. Część wspólnoty związała się z dotychczasową Radą Starszych, druga część pozostaje na Łukasińskiego i z Bożą pomocą będzie nadal działać i budować tutaj Boży Kościół.
Do tej pory ze względu na trwający proces negocjacji, który, zgodnie z informacjami od Bogdana miał odbywać się w ramach członków wspólnoty, nie informowaliśmy innych zaprzyjaźnionych osób o przebiegu rozmów i ustaleń. Nie chcąc łamać umowy i zachowując lojalność czekaliśmy na jego zakończenie.
W obecnej sytuacji, gdy proces ten się zakończył, decyzje zostały podjęte i atmosfera uspokojona, piszemy do was tych kilka słów wyjaśnienia. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, jesteśmy gotowi na nie odpowiedzieć i być do Waszej dyspozycji.
Jeżeli jesteście zainteresowani naszą wizją i kierunkiem, w którym chcemy rozwijać naszą wspólnotę, jesteśmy gotowi z Wami rozmawiać. A tych, którzy chcą aktywnie kontynuować swoje zaangażowanie lub włączyć się w jej życie, zapraszamy do jej współtworzenia.
Została wybrana Komisja Wyborcza (KW), która przygotuje wybory tymczasowej Rady Wspólnoty. Wybory odbędą się 18 czerwca 2017 r. na spotkaniu członków wspólnoty. Rada będzie tymczasowa, ponieważ wszystko toczy się dość szybko i biorąc pod uwagę emocje jakie towarzyszą temu trudnemu i bolesnemu procesowi, musimy dać sobie czas na modlitwę, szukanie Bożych wskazówek, przemyślenia, by zastanowić się „na spokojnie” w kim widzimy Bożą mądrość i charakter, i w ręce tych osób powierzyć kierowanie naszą wspólnotą. Nie chcemy się spieszyć.
Zapraszamy na niedzielne spotkania Wspólnoty Dom Modlitwy na ul. Łukasińskiego, które będą odbywały się, jak zwykle, o godz. 11.00, poczynając od najbliższej niedzieli.
Ludzie którzy są potwierdzeni jako nauczyciele to:
11 czerwca – Staszek Blank, 18 czerwca – Andrzej Horyza, 25 czerwca – Marek Clegg, 2 lipca – Andrzej Horyza. Wkrótce domkniemy listę obejmującą cały okres wakacji.
W związku z przekazywaniem różnych obszarów życia wspólnoty przez Bogdana i inne zajmujące się tym osoby, zawiązały się i zawiązują „grupy robocze”, by się nimi zająć. Jeśli widzisz, że możesz pomóc w jakimś obszarze, daj znać. Liczymy jako cała wspólnota, że każdy jeśli jest w stanie, będzie na to otwarty.